Autorady.skDatabáza áut

Gm Daewoo Kalos 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 497 pravidelných technických kontrol áut Gm Daewoo Kalos prvýkrát registrovaných v roku 2003.

25 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,9 % áut Gm Daewoo Kalos z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Gm Daewoo Kalos 2003 v skratke

  • Ročník 2003 má o 25 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 129 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
10,9 %
malo na STK vážnu chybu
129 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
+25 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Gm Daewoo Kalos z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,22 % kontrol
3,22 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,01 % kontrol
2,01 %
Emisie – kontrolka motora nesvieti po zapnutí alebo hlási poruchu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,81 % kontrol
1,81 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,61 % kontrol
1,61 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,41 % kontrol
1,41 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 27,0 % kontrol
27,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,7 % kontrol
11,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,4 % kontrol
6,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,8 % kontrol
5,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 5,4 % kontrol
5,4 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 4,6 % kontrol
4,6 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Kalos 200310,9 %priemer 8,7 %
Kalos 200411,6 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Gm Daewoo Kalos

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika