Autorady.skDatabáza áut

Honda CR-V 1998: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 590 pravidelných technických kontrol áut Honda CR-V prvýkrát registrovaných v roku 1998.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 9,2 % áut Honda CR-V z roku 1998, pri rovnako starých autách je to 9,2 %.

Honda CR-V 1998 v skratke

  • Ročník 1998 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 250 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,2 %
malo na STK vážnu chybu
250 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 192 tis. km
−0 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1998

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Honda CR-V z roku 1998 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,20 % kontrol
2,20 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,86 % kontrol
1,86 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,69 % kontrol
1,69 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,19 % kontrol
1,19 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,85 % kontrol
0,85 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 15,4 % kontrol
15,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,4 % kontrol
15,4 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,2 % kontrol
12,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 10,2 % kontrol
10,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,8 % kontrol
9,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,8 % kontrol
7,8 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 6,4 % kontrol
6,4 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

CR-V 19989,2 %priemer 9,2 %
CR-V 199910,7 %priemer 9,1 %
CR-V 200012,8 %priemer 9,3 %
CR-V 20019,1 %priemer 8,7 %
CR-V 200213,2 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Honda CR-V

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika