Porsche 911: spoľahlivosť, poruchy a spotreba
Z 5 614 pravidelných technických kontrol a z údajov o 50 840 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.
Spoľahlivosť podľa ročníka
Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.
Pre čo najčastejšie neprejde STK
Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,37 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,36 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,18 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,11 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,11 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).
pri 0,8 % kontrol
pri 0,8 % kontrol
pri 0,5 % kontrol
pri 0,4 % kontrol
pri 0,4 % kontrol · ako vážna chyba 0,4 %
pri 0,4 % kontrol · ako vážna chyba 0,4 %
pri 0,3 % kontrol
pri 0,2 % kontrol
Motory a spotreba
Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.
| Motor | Katalóg | Skutočne | Predaných v SR |
|---|---|---|---|
| 3,0 benzín 353 kW (480 k) 1 697 kg · CO₂ 249 g/km | 11,0 l | 13,3 l | 11 |
| 3,6 hybrid 357 kW (486 k) 1 759 kg · CO₂ 240 g/km | 10,6 l | – | 0 |
| 3,0 benzín 290 kW (394 k) 1 628 kg · CO₂ 234 g/km | 10,3 l | 13,7 l | 17 |
| 4,0 benzín 375 kW (510 k) 1 523 kg · CO₂ 300 g/km | 13,2 l | 15,7 l | 8 |
| 3,0 benzín 283 kW (385 k) 1 635 kg · CO₂ 237 g/km | 10,4 l | 12,2 l | 0 |
| 4,0 benzín 386 kW (525 k) 1 514 kg · CO₂ 303 g/km | 13,3 l | 19,3 l | 9 |
| 3,7 benzín 478 kW (650 k) 1 743 kg · CO₂ 275 g/km | 12,1 l | 15,4 l | 6 |
| 3,0 benzín 331 kW (450 k) 1 672 kg · CO₂ 244 g/km | 10,7 l | 12,7 l | 0 |
| 3,6 benzín 357 kW (486 k) 1 755 kg · CO₂ 242 g/km | 10,6 l | – | 35 |
| 3,7 benzín 427 kW (581 k) 1 747 kg · CO₂ 274 g/km | 12,1 l | 14,8 l | 0 |
| 3,7 benzín 405 kW (551 k) 1 645 kg · CO₂ 285 g/km | 12,6 l | 14,4 l | 0 |
Koľko najazdia
Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.
Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 3 z 2 870 áut (0,10 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéSpoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame