Autorady.skDatabáza áut

Renault Thalia 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 2 590 pravidelných technických kontrol áut Renault Thalia prvýkrát registrovaných v roku 2003.

6 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,2 % áut Renault Thalia z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Renault Thalia 2003 v skratke

  • Ročník 2003 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 145 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,2 %
malo na STK vážnu chybu
145 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
−6 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Renault Thalia z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,08 % kontrol
1,08 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,08 % kontrol
1,08 %
Riadenie – vôľa v kĺbe tyčí riadenia (napr. guľový čap) väčšia než montážna
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,89 % kontrol
0,89 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,85 % kontrol
0,85 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,81 % kontrol
0,81 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 23,5 % kontrol
23,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,2 % kontrol
10,2 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 7,7 % kontrol
7,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,6 % kontrol
5,6 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 3,9 % kontrol
3,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,3 % kontrol
3,3 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Thalia 200111,0 %priemer 8,7 %
Thalia 20029,6 %priemer 8,7 %
Thalia 20038,2 %priemer 8,7 %
Thalia 20048,9 %priemer 8,8 %
Thalia 20057,5 %priemer 8,8 %
Thalia 20067,5 %priemer 8,5 %
Thalia 20077,0 %priemer 8,2 %

← Všetky ročníky a motory Renault Thalia

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika