Autorady.skDatabáza áut

Seat Ibiza 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 963 pravidelných technických kontrol áut Seat Ibiza prvýkrát registrovaných v roku 2004.

14 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,5 % áut Seat Ibiza z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Seat Ibiza 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 184 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,5 %
malo na STK vážnu chybu
184 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
−14 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Seat Ibiza z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,38 % kontrol
1,38 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,97 % kontrol
0,97 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,87 % kontrol
0,87 %
Emisie – chyba diagnostiky OBD alebo s vozidlom nejde komunikovať
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,82 % kontrol
0,82 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,76 % kontrol
0,76 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 24,9 % kontrol
24,9 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,9 % kontrol
9,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 9,3 % kontrol
9,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,1 % kontrol
7,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,8 % kontrol
5,8 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,5 % kontrol
5,5 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 4,8 % kontrol
4,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Ibiza 20008,9 %priemer 9,3 %
Ibiza 20019,6 %priemer 8,7 %
Ibiza 20028,8 %priemer 8,7 %
Ibiza 20038,8 %priemer 8,7 %
Ibiza 20047,5 %priemer 8,8 %
Ibiza 20057,5 %priemer 8,8 %
Ibiza 20067,1 %priemer 8,5 %
Ibiza 20077,4 %priemer 8,2 %
Ibiza 20086,6 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Seat Ibiza

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika