Autorady.skDatabáza áut

Subaru Legacy 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 719 pravidelných technických kontrol áut Subaru Legacy prvýkrát registrovaných v roku 2006.

26 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,7 % áut Subaru Legacy z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Subaru Legacy 2006 v skratke

  • Ročník 2006 má o 26 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 259 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2004, 2005, 2009.
10,7 %
malo na STK vážnu chybu
259 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
+26 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Subaru Legacy z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,76 % kontrol
3,76 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,48 % kontrol
3,48 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú povolený limit
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,53 % kontrol
1,53 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,11 % kontrol
1,11 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,83 % kontrol
0,83 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 20,7 % kontrol
20,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 8,5 % kontrol
8,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,3 % kontrol
6,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 5,8 % kontrol
5,8 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 5,0 % kontrol
5,0 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
pri 3,8 % kontrol · ako vážna chyba 3,8 %
3,8 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
pri 3,5 % kontrol · ako vážna chyba 3,5 %
3,5 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Legacy 20047,7 %priemer 8,8 %
Legacy 20058,4 %priemer 8,8 %
Legacy 200610,7 %priemer 8,5 %
Legacy 200710,8 %priemer 8,2 %
Legacy 200810,0 %priemer 7,8 %
Legacy 20096,5 %priemer 7,5 %
Legacy 20107,3 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Subaru Legacy

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika