Autorady.skDatabáza áut

Citroën Jumpy 2008: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 332 pravidelných technických kontrol áut Citroën Jumpy prvýkrát registrovaných v roku 2008.

20 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,3 % áut Citroën Jumpy z roku 2008, pri rovnako starých autách je to 7,8 %.

Citroën Jumpy 2008 v skratke

  • Ročník 2008 má o 20 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 276 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,3 %
malo na STK vážnu chybu
276 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 205 tis. km
+20 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2008

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Citroën Jumpy z roku 2008 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,61 % kontrol
3,61 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,31 % kontrol
3,31 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,11 % kontrol
2,11 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,20 % kontrol
1,20 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,20 % kontrol
1,20 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 20,5 % kontrol
20,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 12,7 % kontrol
12,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 12,3 % kontrol
12,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 12,3 % kontrol
12,3 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,1 % kontrol
12,1 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 10,8 % kontrol
10,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,8 % kontrol
7,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,5 % kontrol
4,5 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Jumpy 20078,0 %priemer 8,2 %
Jumpy 20089,3 %priemer 7,8 %
Jumpy 200912,2 %priemer 7,5 %
Jumpy 20107,7 %priemer 6,8 %
Jumpy 20118,1 %priemer 5,9 %
Jumpy 201214,1 %priemer 5,6 %

← Všetky ročníky a motory Citroën Jumpy

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika