Cupra Leon: spotreba a technické údaje
Z údajov o 144 578 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.
7,0 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
136
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025
Motory a spotreba
Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.
| Motor | Katalóg | Skutočne | Predaných v SR |
|---|---|---|---|
| 1,5 hybrid 110 kW (150 k) 1 422 kg · CO₂ 132 g/km | 5,8 l | 7,0 l | 53 |
| 1,4 plug-in hybrid 110 kW (150 k) 1 684 kg · CO₂ 28 g/km | 1,3 l | 5,4 l | 0 |
| 2,0 nafta 110 kW (150 k) 1 513 kg · CO₂ 128 g/km | 4,9 l | 5,8 l | 22 |
| 1,5 plug-in hybrid 110 kW (150 k) 1 700 kg · CO₂ 10 g/km | 0,5 l | – | 5 |
| 1,5 benzín 110 kW (150 k) 1 389 kg · CO₂ 134 g/km | 5,9 l | 7,0 l | 16 |
| 1,5 plug-in hybrid 130 kW (177 k) 1 744 kg · CO₂ 11 g/km | 0,5 l | 5,3 l | 5 |
| 2,0 benzín 245 kW (333 k) 1 659 kg · CO₂ 190 g/km | 8,3 l | – | 11 |
| 2,0 benzín 221 kW (301 k) 1 513 kg · CO₂ 173 g/km | 7,6 l | 9,3 l | 3 |
| 2,0 benzín 180 kW (245 k) 1 524 kg · CO₂ 164 g/km | 7,2 l | 8,8 l | 1 |
| 2,0 benzín 140 kW (190 k) 1 499 kg · CO₂ 155 g/km | 6,8 l | 7,7 l | 2 |
| 2,0 benzín 228 kW (310 k) 1 630 kg · CO₂ 187 g/km | 8,2 l | 9,9 l | 1 |
| 2,0 benzín 150 kW (204 k) 1 587 kg · CO₂ 170 g/km | 7,5 l | – | 17 |
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéSpotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame