Autorady.skDatabáza áut

Fiat Croma 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 702 pravidelných technických kontrol áut Fiat Croma prvýkrát registrovaných v roku 2006.

12 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,5 % áut Fiat Croma z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Fiat Croma 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 250 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2008.
9,5 %
malo na STK vážnu chybu
250 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
+12 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Fiat Croma z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,99 % kontrol
3,99 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,85 % kontrol
2,85 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,57 % kontrol
1,57 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,28 % kontrol
1,28 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,85 % kontrol
0,85 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 26,6 % kontrol
26,6 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,3 % kontrol
10,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 5,3 % kontrol
5,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,1 % kontrol
4,1 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 4,0 % kontrol · ako vážna chyba 4,0 %
4,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 4,0 % kontrol
4,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Croma 200510,6 %priemer 8,8 %
Croma 20069,5 %priemer 8,5 %
Croma 200710,6 %priemer 8,2 %
Croma 20086,6 %priemer 7,8 %
Croma 20099,2 %priemer 7,5 %
Croma 201012,2 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Fiat Croma

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika