Autorady.skDatabáza áut

Ford C-Max 2007: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 2 930 pravidelných technických kontrol áut Ford C-Max prvýkrát registrovaných v roku 2007.

31 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,7 % áut Ford C-Max z roku 2007, pri rovnako starých autách je to 8,2 %.

Ford C-Max 2007 v skratke

  • Ročník 2007 má o 31 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 223 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
10,7 %
malo na STK vážnu chybu
223 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 229 tis. km
+31 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2007

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Ford C-Max z roku 2007 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,00 % kontrol
3,00 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,87 % kontrol
2,87 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,40 % kontrol
1,40 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,13 % kontrol
1,13 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,02 % kontrol
1,02 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 23,0 % kontrol
23,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,2 % kontrol
10,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,9 % kontrol
8,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,3 % kontrol
7,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 5,9 % kontrol
5,9 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 4,9 % kontrol
4,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 3,6 % kontrol
3,6 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

C-Max 200710,7 %priemer 8,2 %
C-Max 200810,3 %priemer 7,8 %
C-Max 20099,1 %priemer 7,5 %
C-Max 20108,8 %priemer 6,8 %
C-Max 20117,6 %priemer 5,9 %

← Všetky ročníky a motory Ford C-Max

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika