Autorady.skDatabáza áut

Nissan Almera 2001: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 632 pravidelných technických kontrol áut Nissan Almera prvýkrát registrovaných v roku 2001.

27 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 11,1 % áut Nissan Almera z roku 2001, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Nissan Almera 2001 v skratke

  • Ročník 2001 má o 27 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 172 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 1999, 2004.
11,1 %
malo na STK vážnu chybu
172 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 239 tis. km
+27 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2001

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Nissan Almera z roku 2001 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,06 % kontrol
2,06 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,58 % kontrol
1,58 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,42 % kontrol
1,42 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú povolený limit
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,42 % kontrol
1,42 %
Svetlomety – stretávacie svetlo zle nastavené na výšku
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,95 % kontrol
0,95 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 15,3 % kontrol
15,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,1 % kontrol
14,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,0 % kontrol
12,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 9,7 % kontrol
9,7 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,9 % kontrol
8,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,9 % kontrol
7,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,4 % kontrol
7,4 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 5,7 % kontrol
5,7 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Almera 19977,7 %priemer 8,8 %
Almera 19998,7 %priemer 9,1 %
Almera 200010,2 %priemer 9,3 %
Almera 200111,1 %priemer 8,7 %
Almera 200210,2 %priemer 8,7 %
Almera 20039,4 %priemer 8,7 %
Almera 20048,7 %priemer 8,8 %
Almera 200510,8 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Nissan Almera

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika