Autorady.skDatabáza áut

Nissan Primera 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 379 pravidelných technických kontrol áut Nissan Primera prvýkrát registrovaných v roku 2003.

31 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 11,3 % áut Nissan Primera z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Nissan Primera 2003 v skratke

  • Ročník 2003 má o 31 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 210 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
11,3 %
malo na STK vážnu chybu
210 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
+31 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Nissan Primera z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,37 % kontrol
2,37 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,11 % kontrol
2,11 %
Čap riadenia (rejdový čap) – priečna vôľa väčšia, než je prípustné
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,85 % kontrol
1,85 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,58 % kontrol
1,58 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,58 % kontrol
1,58 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 28,0 % kontrol
28,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,7 % kontrol
13,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 9,5 % kontrol
9,5 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,0 % kontrol
9,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,4 % kontrol
7,4 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,9 % kontrol
6,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,1 % kontrol
6,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Primera 200213,1 %priemer 8,7 %
Primera 200311,3 %priemer 8,7 %
Primera 200413,6 %priemer 8,8 %
Primera 200516,3 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Nissan Primera

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika