Autorady.skDatabáza áut

Nissan Primera 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 302 pravidelných technických kontrol áut Nissan Primera prvýkrát registrovaných v roku 2004.

54 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 13,6 % áut Nissan Primera z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Nissan Primera 2004 v skratke

  • Ročník 2004 má o 54 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 226 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003.
13,6 %
malo na STK vážnu chybu
226 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
+54 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Nissan Primera z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,98 % kontrol
2,98 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,65 % kontrol
2,65 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,65 % kontrol
2,65 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,99 % kontrol
1,99 %
Svetlomety – stretávacie svetlo zle nastavené na výšku
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,99 % kontrol
1,99 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 26,5 % kontrol
26,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 12,9 % kontrol
12,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,6 % kontrol
8,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,6 % kontrol
6,6 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 6,3 % kontrol
6,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 5,3 % kontrol
5,3 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Primera 200213,1 %priemer 8,7 %
Primera 200311,3 %priemer 8,7 %
Primera 200413,6 %priemer 8,8 %
Primera 200516,3 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Nissan Primera

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika