Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 407 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 007 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 407 prvýkrát registrovaných v roku 2004.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 8,7 % áut Peugeot 407 z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Peugeot 407 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 243 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,7 %
malo na STK vážnu chybu
243 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
−1 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 407 z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,58 % kontrol
2,58 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,28 % kontrol
2,28 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,09 % kontrol
2,09 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,29 % kontrol
1,29 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,19 % kontrol
1,19 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 25,8 % kontrol
25,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,9 % kontrol
11,9 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 10,6 % kontrol
10,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,7 % kontrol
7,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 5,3 % kontrol
5,3 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 4,7 % kontrol
4,7 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

407 20048,7 %priemer 8,8 %
407 200510,9 %priemer 8,8 %
407 200610,3 %priemer 8,5 %
407 20078,5 %priemer 8,2 %
407 20089,3 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 407

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika