Peugeot 807 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy
Z 691 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 807 prvýkrát registrovaných v roku 2006.
45 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 12,3 % áut Peugeot 807 z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.
Peugeot 807 2006 v skratke
- Ročník 2006 má o 45 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
- Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
- Polovica áut má najazdené menej ako 266 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
- Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2008, 2009.
12,3 %
malo na STK vážnu chybu
266 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
+45 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006
Na čo sa pozrieť pri kúpe
Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 807 z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 5,21 % kontrol
5,21 %auto kvôli tomu neprešlo pri 5,21 % kontrol
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 4,34 % kontrol
4,34 %auto kvôli tomu neprešlo pri 4,34 % kontrol
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,45 % kontrol
1,45 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,45 % kontrol
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
1,16 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
1,16 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky zapísané chyby vrátane drobných.
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 22,6 % kontrol
22,6 %pri 22,6 % kontrol
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,2 % kontrol
14,2 %pri 14,2 % kontrol
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,7 % kontrol
10,7 %pri 10,7 % kontrol
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 10,1 % kontrol
10,1 %pri 10,1 % kontrol
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 10,0 % kontrol
10,0 %pri 10,0 % kontrol
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,5 % kontrol
8,5 %pri 8,5 % kontrol
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 5,5 % kontrol
5,5 %pri 5,5 % kontrol
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 5,2 % kontrol · ako vážna chyba 5,2 %
5,2 %pri 5,2 % kontrol · ako vážna chyba 5,2 %
Susedné ročníky
Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéZdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika