Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 807 2007: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 820 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 807 prvýkrát registrovaných v roku 2007.

61 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 13,2 % áut Peugeot 807 z roku 2007, pri rovnako starých autách je to 8,2 %.

Peugeot 807 2007 v skratke

  • Ročník 2007 má o 61 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 266 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2008, 2009.
13,2 %
malo na STK vážnu chybu
266 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 229 tis. km
+61 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2007

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 807 z roku 2007 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,17 % kontrol
3,17 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,56 % kontrol
2,56 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,07 % kontrol
2,07 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,71 % kontrol
1,71 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,46 % kontrol
1,46 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 22,2 % kontrol
22,2 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,9 % kontrol
11,9 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 10,2 % kontrol
10,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 7,8 % kontrol
7,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,9 % kontrol
3,9 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 3,9 % kontrol
3,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

807 200310,8 %priemer 8,7 %
807 200414,6 %priemer 8,8 %
807 200512,4 %priemer 8,8 %
807 200612,3 %priemer 8,5 %
807 200713,2 %priemer 8,2 %
807 20088,3 %priemer 7,8 %
807 20099,0 %priemer 7,5 %
807 201010,9 %priemer 6,8 %
807 20117,8 %priemer 5,9 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 807

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika