Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Porsche Panamera: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 1 730 pravidelných technických kontrol a z údajov o 11 656 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

22 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 2,3 % áut Porsche Panamera, pri rovnako starých autách je to 3,0 %.
2,3 %
áut malo na STK vážnu chybu
9,5 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
38
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Panamera – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Sklo – priepustnosť svetla vpredu pod 70 %
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,35 % kontrol
0,35 %
Sklo – tónované sklo bez povinného štítku
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,29 % kontrol
0,29 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,23 % kontrol
0,23 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,23 % kontrol
0,23 %
Štítok výrobcu – chýba (vozidlá od roku 2002)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,17 % kontrol
0,17 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,7 % kontrol
2,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 0,4 % kontrol
0,4 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,4 % kontrol
0,4 %
Sklo – priepustnosť svetla vpredu pod 70 %
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Sklo – tónované sklo bez povinného štítku
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Štítok výrobcu – chýba (vozidlá od roku 2002)
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,9 plug-in hybrid 224 kW (305 k)
2 307 kg · CO₂ 36 g/km
1,6 l9,5 l5
2,9 plug-in hybrid 243 kW (330 k)
2 296 kg · CO₂ 52 g/km
2,3 l9,3 l0
2,9 plug-in hybrid 260 kW (354 k)
2 331 kg · CO₂ 42 g/km
1,8 l9,8 l6
2,9 benzín 260 kW (354 k)
1 990 kg · CO₂ 237 g/km
10,4 l12,6 l11
4,0 plug-in hybrid 382 kW (520 k)
2 437 kg · CO₂ 33 g/km
1,4 l11,9 l1
4,0 benzín 368 kW (500 k)
2 140 kg · CO₂ 275 g/km
12,1 l–13
2,9 plug-in hybrid 324 kW (441 k)
2 311 kg · CO₂ 59 g/km
2,6 l9,8 l0
4,0 plug-in hybrid 441 kW (600 k)
2 448 kg · CO₂ 43 g/km
1,9 l–2
4,0 benzín 353 kW (480 k)
2 108 kg · CO₂ 287 g/km
12,6 l13,7 l0

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame