Autorady.skDatabáza áut

Suzuki Ignis 2005: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 2 053 pravidelných technických kontrol áut Suzuki Ignis prvýkrát registrovaných v roku 2005.

11 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,8 % áut Suzuki Ignis z roku 2005, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Suzuki Ignis 2005 v skratke

  • Ročník 2005 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 159 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2006, 2007.
7,8 %
malo na STK vážnu chybu
159 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 236 tis. km
−11 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2005

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Suzuki Ignis z roku 2005 najčastejšie neprešla STK.

Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,41 % kontrol
1,41 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,36 % kontrol
1,36 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,07 % kontrol
1,07 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,88 % kontrol
0,88 %
Čap riadenia (rejdový čap) – priečna vôľa väčšia, než je prípustné
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,83 % kontrol
0,83 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 19,8 % kontrol
19,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 5,3 % kontrol
5,3 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 4,7 % kontrol
4,7 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 4,6 % kontrol
4,6 %
Ostrekovače – zadný nefunguje alebo chýba
pri 4,0 % kontrol
4,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Ignis 20017,1 %priemer 8,7 %
Ignis 20029,1 %priemer 8,7 %
Ignis 200310,3 %priemer 8,7 %
Ignis 20048,8 %priemer 8,8 %
Ignis 20057,8 %priemer 8,8 %
Ignis 20066,3 %priemer 8,5 %
Ignis 20074,7 %priemer 8,2 %
Ignis 20086,1 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Suzuki Ignis

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika