Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Beetle 2001: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 641 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Beetle prvýkrát registrovaných v roku 2001.

16 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,3 % áut Volkswagen Beetle z roku 2001, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Volkswagen Beetle 2001 v skratke

  • Ročník 2001 je nadpriemerne spoľahlivý – o 16 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 228 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,3 %
malo na STK vážnu chybu
228 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 239 tis. km
−16 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2001

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Beetle z roku 2001 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,87 % kontrol
1,87 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,72 % kontrol
1,72 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,25 % kontrol
1,25 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,09 % kontrol
1,09 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,94 % kontrol
0,94 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 25,3 % kontrol
25,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,1 % kontrol
10,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 9,7 % kontrol
9,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,6 % kontrol
8,6 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,8 % kontrol
5,8 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,6 % kontrol
5,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 5,3 % kontrol
5,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,6 % kontrol
3,6 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Beetle 19988,7 %priemer 9,2 %
Beetle 19998,3 %priemer 9,1 %
Beetle 20008,8 %priemer 9,3 %
Beetle 20017,3 %priemer 8,7 %
Beetle 20027,9 %priemer 8,7 %
Beetle 20037,0 %priemer 8,7 %
Beetle 20048,4 %priemer 8,8 %
Beetle 20055,5 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Beetle

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika