Autorady.skDatabáza áut

BMW Rad 3 1996: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 895 pravidelných technických kontrol áut BMW Rad 3 prvýkrát registrovaných v roku 1996.

9 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,3 % áut BMW Rad 3 z roku 1996, pri rovnako starých autách je to 9,0 %.

BMW Rad 3 1996 v skratke

  • Ročník 1996 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 246 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 1995, 1999.
8,3 %
malo na STK vážnu chybu
246 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 170 tis. km
−9 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1996

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým BMW Rad 3 z roku 1996 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,68 % kontrol
2,68 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,90 % kontrol
1,90 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,34 % kontrol
1,34 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,01 % kontrol
1,01 %
Svetlomety – stretávacie svetlo zle nastavené na výšku
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,89 % kontrol
0,89 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 10,5 % kontrol
10,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,5 % kontrol
10,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 9,8 % kontrol
9,8 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 9,2 % kontrol
9,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,5 % kontrol
7,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,3 % kontrol
7,3 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 6,5 % kontrol
6,5 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Rad 3 19924,8 %priemer 7,2 %
Rad 3 19938,4 %priemer 8,1 %
Rad 3 19947,1 %priemer 7,5 %
Rad 3 19956,0 %priemer 8,8 %
Rad 3 19968,3 %priemer 9,0 %
Rad 3 19977,6 %priemer 8,8 %
Rad 3 19987,3 %priemer 9,2 %
Rad 3 19996,6 %priemer 9,1 %
Rad 3 20007,2 %priemer 9,3 %

← Všetky ročníky a motory BMW Rad 3

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika