Autorady.skDatabáza áut

Fiat Brava 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 353 pravidelných technických kontrol áut Fiat Brava prvýkrát registrovaných v roku 2000.

10 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,2 % áut Fiat Brava z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Fiat Brava 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 157 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
10,2 %
malo na STK vážnu chybu
157 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
+10 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Fiat Brava z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 5,38 % kontrol
5,38 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,68 % kontrol
3,68 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,42 % kontrol
1,42 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,13 % kontrol
1,13 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,13 % kontrol
1,13 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,3 % kontrol
15,3 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 12,5 % kontrol
12,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,3 % kontrol
11,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
pri 5,4 % kontrol · ako vážna chyba 5,4 %
5,4 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Brava 199711,3 %priemer 8,8 %
Brava 199914,4 %priemer 9,1 %
Brava 200010,2 %priemer 9,3 %

← Všetky ročníky a motory Fiat Brava

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika