Autorady.skDatabáza áut

Ford Fusion 2002: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 695 pravidelných technických kontrol áut Ford Fusion prvýkrát registrovaných v roku 2002.

8 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,3 % áut Ford Fusion z roku 2002, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Ford Fusion 2002 v skratke

  • Ročník 2002 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 193 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,3 %
malo na STK vážnu chybu
193 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 227 tis. km
+8 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2002

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Ford Fusion z roku 2002 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,02 % kontrol
3,02 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú povolený limit
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,45 % kontrol
2,45 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,15 % kontrol
1,15 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,01 % kontrol
1,01 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,86 % kontrol
0,86 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 23,4 % kontrol
23,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,5 % kontrol
11,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,0 % kontrol
7,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,9 % kontrol
3,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Fusion 20029,3 %priemer 8,7 %
Fusion 20039,8 %priemer 8,7 %
Fusion 20049,6 %priemer 8,8 %
Fusion 20058,9 %priemer 8,8 %
Fusion 20066,9 %priemer 8,5 %

← Všetky ročníky a motory Ford Fusion

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika