Autorady.skDatabáza áut

Ford Fusion 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 4 555 pravidelných technických kontrol áut Ford Fusion prvýkrát registrovaných v roku 2006.

18 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 6,9 % áut Ford Fusion z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Ford Fusion 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je nadpriemerne spoľahlivý – o 18 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 169 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
6,9 %
malo na STK vážnu chybu
169 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
−18 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Ford Fusion z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,99 % kontrol
0,99 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,88 % kontrol
0,88 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,83 % kontrol
0,83 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,68 % kontrol
0,68 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,64 % kontrol
0,64 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 21,3 % kontrol
21,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,4 % kontrol
6,4 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 5,5 % kontrol
5,5 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 5,2 % kontrol
5,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,0 % kontrol
5,0 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 4,6 % kontrol
4,6 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 2,8 % kontrol
2,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Fusion 20029,3 %priemer 8,7 %
Fusion 20039,8 %priemer 8,7 %
Fusion 20049,6 %priemer 8,8 %
Fusion 20058,9 %priemer 8,8 %
Fusion 20066,9 %priemer 8,5 %
Fusion 20077,8 %priemer 8,2 %
Fusion 20085,6 %priemer 7,8 %
Fusion 20095,8 %priemer 7,5 %
Fusion 20106,2 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Ford Fusion

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika