Autorady.skDatabáza áut

Ford Fusion 2008: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 10 343 pravidelných technických kontrol áut Ford Fusion prvýkrát registrovaných v roku 2008.

28 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,6 % áut Ford Fusion z roku 2008, pri rovnako starých autách je to 7,8 %.

Ford Fusion 2008 v skratke

  • Ročník 2008 je nadpriemerne spoľahlivý – o 28 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 139 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
5,6 %
malo na STK vážnu chybu
139 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 205 tis. km
−28 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2008

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Ford Fusion z roku 2008 najčastejšie neprešla STK.

Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,25 % kontrol
1,25 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,66 % kontrol
0,66 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,47 % kontrol
0,47 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,39 % kontrol
0,39 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,3 % kontrol
10,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,6 % kontrol
4,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,3 % kontrol
4,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 3,6 % kontrol
3,6 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 3,3 % kontrol
3,3 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,2 % kontrol
3,2 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 2,5 % kontrol
2,5 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Fusion 20049,6 %priemer 8,8 %
Fusion 20058,9 %priemer 8,8 %
Fusion 20066,9 %priemer 8,5 %
Fusion 20077,8 %priemer 8,2 %
Fusion 20085,6 %priemer 7,8 %
Fusion 20095,8 %priemer 7,5 %
Fusion 20106,2 %priemer 6,8 %
Fusion 20114,4 %priemer 5,9 %
Fusion 20124,3 %priemer 5,6 %

← Všetky ročníky a motory Ford Fusion

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika