Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Mini Countryman: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 1 365 pravidelných technických kontrol a z údajov o 95 641 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

6 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 2,3 % áut Mini Countryman, pri rovnako starých autách je to 2,5 %.
2,3 %
áut malo na STK vážnu chybu
7,4 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
28
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Countryman – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,37 % kontrol
0,37 %
Zavesenie kolies – vôľa v čapoch, puzdrách, silentblokoch alebo uvoľnené spoje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,22 % kontrol
0,22 %
VIN – číslo nesedí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,22 % kontrol
0,22 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,22 % kontrol
0,22 %
Karoséria – nebezpečné vonkajšie diely, môžu zachytiť alebo zraniť
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,15 % kontrol
0,15 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,9 % kontrol
2,9 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,4 % kontrol · ako vážna chyba 0,4 %
0,4 %
Riadenie – zbiehavosť kolies mimo tolerancie
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Zavesenie kolies – vôľa v čapoch, puzdrách, silentblokoch alebo uvoľnené spoje
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
VIN – číslo nesedí s dokladmi vozidla
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Lekárnička – chýba, nesprávny druh alebo neúplný obsah
pri 0,2 % kontrol
0,2 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,5 hybrid 115 kW (156 k)
1 620 kg · CO₂ 138 g/km
6,1 l7,4 l6
elektromobil 150 kW (204 k)
1 941 kg
16,7 kWh–0
1,5 benzín 100 kW (136 k)
1 507 kg · CO₂ 149 g/km
6,5 l7,9 l0
1,5 plug-in hybrid 92 kW (125 k)
1 790 kg · CO₂ 42 g/km
1,9 l5,8 l0
2,0 hybrid 110 kW (150 k)
1 695 kg · CO₂ 124 g/km
4,7 l–0
elektromobil 225 kW (306 k)
2 076 kg
18,2 kWh–3
2,0 hybrid 150 kW (204 k)
1 715 kg · CO₂ 153 g/km
6,8 l8,2 l19
2,0 nafta 110 kW (150 k)
1 589 kg · CO₂ 136 g/km
5,2 l6,3 l0
2,0 benzín 131 kW (178 k)
1 620 kg · CO₂ 161 g/km
6,9 l8,4 l0
2,0 benzín 225 kW (306 k)
1 680 kg · CO₂ 184 g/km
7,8 l9,8 l0
2,0 nafta 140 kW (190 k)
1 664 kg · CO₂ 144 g/km
5,4 l6,8 l0
elektromobil 68 kW (92 k)
1 940 kg
16,4 kWh–0
1,5 hybrid 92 kW (125 k)
1 790 kg · CO₂ 52 g/km
3,1 l–0
elektromobil 104 kW (141 k)
2 075 kg
18,0 kWh–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Countryman 2017100 tis. km
Countryman 201890 tis. km
Countryman 201973 tis. km
Countryman 202068 tis. km
Countryman 202151 tis. km

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame