Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Mini Cooper: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 12 989 pravidelných technických kontrol a z údajov o 196 738 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

14 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,5 % áut Mini Cooper, pri rovnako starých autách je to 6,4 %.
5,5 %
áut malo na STK vážnu chybu
177 tis.
bežný nájazd ročníka 2007 (medián)
7,1 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
65
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Cooper – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,02 % kontrol
1,02 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,75 % kontrol
0,75 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,60 % kontrol
0,60 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,43 % kontrol
0,43 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,38 % kontrol
0,38 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,1 % kontrol
10,1 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,1 % kontrol
4,1 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 3,9 % kontrol
3,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 2,3 % kontrol
2,3 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 1,8 % kontrol
1,8 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
pri 1,0 % kontrol · ako vážna chyba 1,0 %
1,0 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,5 benzín 100 kW (136 k)
1 296 kg · CO₂ 130 g/km
5,7 l7,1 l0
elektromobil 135 kW (184 k)
1 490 kg
15,2 kWh–4
1,5 benzín 115 kW (156 k)
1 361 kg · CO₂ 136 g/km
6,1 l7,3 l25
2,0 benzín 131 kW (178 k)
1 358 kg · CO₂ 140 g/km
6,1 l7,6 l0
elektromobil 160 kW (218 k)
1 680 kg
14,5 kWh–3
2,0 benzín 150 kW (204 k)
1 400 kg · CO₂ 144 g/km
6,3 l8,0 l30
2,0 benzín 120 kW (163 k)
1 447 kg · CO₂ 148 g/km
6,5 l7,6 l3
elektromobil 65 kW (88 k)
1 680 kg
14,5 kWh–0
elektromobil 55 kW (75 k)
1 615 kg
14,1 kWh–0
elektromobil 75 kW (102 k)
1 442 kg
15,6 kWh–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Cooper 2002200 tis. km
Cooper 2004194 tis. km
Cooper 2006171 tis. km
Cooper 2008181 tis. km
Cooper 2010168 tis. km
Cooper 2012150 tis. km
Cooper 2014130 tis. km
Cooper 2016103 tis. km
Cooper 201877 tis. km
Cooper 202048 tis. km
Cooper 202238 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 10 z 6 411 áut (0,16 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame