Autorady.skDatabáza áut

Nissan Almera 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 435 pravidelných technických kontrol áut Nissan Almera prvýkrát registrovaných v roku 1999.

4 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,7 % áut Nissan Almera z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Nissan Almera 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 140 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,7 %
malo na STK vážnu chybu
140 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
−4 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Nissan Almera z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 4,37 % kontrol
4,37 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,84 % kontrol
1,84 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,61 % kontrol
1,61 %
Poloos – manžeta chýba, je zle upevnená alebo poškodená a uniká mazivo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,38 % kontrol
1,38 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,92 % kontrol
0,92 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,3 % kontrol
13,3 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,4 % kontrol
12,4 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 8,7 % kontrol
8,7 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 6,7 % kontrol
6,7 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Almera 19977,7 %priemer 8,8 %
Almera 19998,7 %priemer 9,1 %
Almera 200010,2 %priemer 9,3 %
Almera 200111,1 %priemer 8,7 %
Almera 200210,2 %priemer 8,7 %
Almera 20039,4 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Nissan Almera

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika