Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 207 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 3 128 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 207 prvýkrát registrovaných v roku 2006.

20 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 6,8 % áut Peugeot 207 z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Peugeot 207 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je nadpriemerne spoľahlivý – o 20 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 166 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
6,8 %
malo na STK vážnu chybu
166 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
−20 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 207 z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,05 % kontrol
1,05 %
Svetlomety – zle uložená či chybná žiarovka, zlý svetelný obraz, oslňuje
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,02 % kontrol
1,02 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,96 % kontrol
0,96 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,83 % kontrol
0,83 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,74 % kontrol
0,74 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 25,2 % kontrol
25,2 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,3 % kontrol
7,3 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,6 % kontrol
4,6 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,2 % kontrol
4,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,7 % kontrol
3,7 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 3,0 % kontrol
3,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 2,9 % kontrol
2,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

207 20066,8 %priemer 8,5 %
207 20077,7 %priemer 8,2 %
207 20088,2 %priemer 7,8 %
207 20098,6 %priemer 7,5 %
207 20106,9 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 207

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika