Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 307 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 6 720 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 307 prvýkrát registrovaných v roku 2006.

11 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,4 % áut Peugeot 307 z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Peugeot 307 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 213 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003.
9,4 %
malo na STK vážnu chybu
213 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
+11 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 307 z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,18 % kontrol
3,18 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,93 % kontrol
2,93 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,37 % kontrol
1,37 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,13 % kontrol
1,13 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,86 % kontrol
0,86 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 25,8 % kontrol
25,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,8 % kontrol
10,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,2 % kontrol
9,2 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,9 % kontrol
5,9 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 3,8 % kontrol
3,8 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
pri 3,2 % kontrol · ako vážna chyba 3,2 %
3,2 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

307 20028,4 %priemer 8,7 %
307 20038,1 %priemer 8,7 %
307 20049,9 %priemer 8,8 %
307 20059,7 %priemer 8,8 %
307 20069,4 %priemer 8,5 %
307 20079,7 %priemer 8,2 %
307 20089,8 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 307

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika