Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 807 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 472 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 807 prvýkrát registrovaných v roku 2004.

66 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 14,6 % áut Peugeot 807 z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Peugeot 807 2004 v skratke

  • Ročník 2004 má o 66 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 270 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003, 2005.
14,6 %
malo na STK vážnu chybu
270 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
+66 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 807 z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 6,99 % kontrol
6,99 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 4,24 % kontrol
4,24 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,12 % kontrol
2,12 %
Čap riadenia (rejdový čap) – priečna vôľa väčšia, než je prípustné
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,48 % kontrol
1,48 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,48 % kontrol
1,48 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 21,4 % kontrol
21,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,8 % kontrol
13,8 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,4 % kontrol
11,4 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 9,8 % kontrol
9,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 7,0 % kontrol · ako vážna chyba 7,0 %
7,0 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 7,0 % kontrol
7,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

807 200310,8 %priemer 8,7 %
807 200414,6 %priemer 8,8 %
807 200512,4 %priemer 8,8 %
807 200612,3 %priemer 8,5 %
807 200713,2 %priemer 8,2 %
807 20088,3 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 807

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika