Autorady.skDatabáza áut

Peugeot Partner 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 073 pravidelných technických kontrol áut Peugeot Partner prvýkrát registrovaných v roku 2003.

18 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,1 % áut Peugeot Partner z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Peugeot Partner 2003 v skratke

  • Ročník 2003 je nadpriemerne spoľahlivý – o 18 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 244 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,1 %
malo na STK vážnu chybu
244 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
−18 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot Partner z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,30 % kontrol
1,30 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,12 % kontrol
1,12 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,03 % kontrol
1,03 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,84 % kontrol
0,84 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,75 % kontrol
0,75 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 22,4 % kontrol
22,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,2 % kontrol
14,2 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,6 % kontrol
12,6 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,3 % kontrol
10,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,5 % kontrol
7,5 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,7 % kontrol
5,7 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Partner 19998,1 %priemer 9,1 %
Partner 200010,3 %priemer 9,3 %
Partner 20017,4 %priemer 8,7 %
Partner 20027,7 %priemer 8,7 %
Partner 20037,1 %priemer 8,7 %
Partner 20049,1 %priemer 8,8 %
Partner 20058,8 %priemer 8,8 %
Partner 200611,6 %priemer 8,5 %
Partner 200711,3 %priemer 8,2 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot Partner

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika