Autorady.skDatabáza áut

Peugeot Partner 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 930 pravidelných technických kontrol áut Peugeot Partner prvýkrát registrovaných v roku 2004.

4 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,1 % áut Peugeot Partner z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Peugeot Partner 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 241 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2001, 2003.
9,1 %
malo na STK vážnu chybu
241 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
+4 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot Partner z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,15 % kontrol
2,15 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,04 % kontrol
2,04 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,29 % kontrol
1,29 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,97 % kontrol
0,97 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,75 % kontrol
0,75 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 21,3 % kontrol
21,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,2 % kontrol
13,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,3 % kontrol
10,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 10,3 % kontrol
10,3 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,5 % kontrol
6,5 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Partner 200010,3 %priemer 9,3 %
Partner 20017,4 %priemer 8,7 %
Partner 20027,7 %priemer 8,7 %
Partner 20037,1 %priemer 8,7 %
Partner 20049,1 %priemer 8,8 %
Partner 20058,8 %priemer 8,8 %
Partner 200611,6 %priemer 8,5 %
Partner 200711,3 %priemer 8,2 %
Partner 200811,3 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot Partner

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika