Autorady.skDatabáza áut

Peugeot Partner 2008: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 334 pravidelných technických kontrol áut Peugeot Partner prvýkrát registrovaných v roku 2008.

45 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 11,3 % áut Peugeot Partner z roku 2008, pri rovnako starých autách je to 7,8 %.

Peugeot Partner 2008 v skratke

  • Ročník 2008 má o 45 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 209 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2005.
11,3 %
malo na STK vážnu chybu
209 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 205 tis. km
+45 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2008

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot Partner z roku 2008 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 4,65 % kontrol
4,65 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 4,42 % kontrol
4,42 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,95 % kontrol
1,95 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,35 % kontrol
1,35 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,05 % kontrol
1,05 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 19,4 % kontrol
19,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 9,5 % kontrol
9,5 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,7 % kontrol
8,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,7 % kontrol
4,7 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
pri 4,7 % kontrol · ako vážna chyba 4,7 %
4,7 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 4,4 % kontrol · ako vážna chyba 4,4 %
4,4 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 4,2 % kontrol
4,2 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Partner 20049,1 %priemer 8,8 %
Partner 20058,8 %priemer 8,8 %
Partner 200611,6 %priemer 8,5 %
Partner 200711,3 %priemer 8,2 %
Partner 200811,3 %priemer 7,8 %
Partner 200910,1 %priemer 7,5 %
Partner 201010,4 %priemer 6,8 %
Partner 20117,6 %priemer 5,9 %
Partner 20127,7 %priemer 5,6 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot Partner

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika