Autorady.skDatabáza áut

Renault Espace 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 436 pravidelných technických kontrol áut Renault Espace prvýkrát registrovaných v roku 2003.

10 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,8 % áut Renault Espace z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Renault Espace 2003 v skratke

  • Ročník 2003 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 247 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,8 %
malo na STK vážnu chybu
247 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
−10 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Renault Espace z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,61 % kontrol
1,61 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,61 % kontrol
1,61 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,38 % kontrol
1,38 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú povolený limit
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,15 % kontrol
1,15 %
Emisie traktora – voľnobežné otáčky mimo povoleného rozsahu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,92 % kontrol
0,92 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 30,1 % kontrol
30,1 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,6 % kontrol
15,6 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 11,9 % kontrol
11,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,3 % kontrol
7,3 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 3,9 % kontrol
3,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Espace 20037,8 %priemer 8,7 %
Espace 20048,4 %priemer 8,8 %
Espace 20059,4 %priemer 8,8 %
Espace 200612,2 %priemer 8,5 %
Espace 20076,5 %priemer 8,2 %

← Všetky ročníky a motory Renault Espace

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika