Autorady.skDatabáza áut

Renault Kangoo 2001: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 345 pravidelných technických kontrol áut Renault Kangoo prvýkrát registrovaných v roku 2001.

13 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,9 % áut Renault Kangoo z roku 2001, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Renault Kangoo 2001 v skratke

  • Ročník 2001 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 218 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003.
9,9 %
malo na STK vážnu chybu
218 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 239 tis. km
+13 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2001

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Renault Kangoo z roku 2001 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,03 % kontrol
2,03 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,03 % kontrol
2,03 %
Riadenie – vôľa v kĺbe tyčí riadenia (napr. guľový čap) väčšia než montážna
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,45 % kontrol
1,45 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,45 % kontrol
1,45 %
Výfuk – nedostatočne alebo nesprávne upevnený, ovplyvňuje funkciu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
1,16 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 18,0 % kontrol
18,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,6 % kontrol
13,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 11,9 % kontrol
11,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,6 % kontrol
11,6 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 10,7 % kontrol
10,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,5 % kontrol
7,5 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 7,0 % kontrol
7,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Kangoo 19997,3 %priemer 9,1 %
Kangoo 20009,0 %priemer 9,3 %
Kangoo 20019,9 %priemer 8,7 %
Kangoo 20028,4 %priemer 8,7 %
Kangoo 20038,0 %priemer 8,7 %
Kangoo 20048,6 %priemer 8,8 %
Kangoo 20058,1 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Renault Kangoo

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika