Autorady.skDatabáza áut

Renault Twingo 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 734 pravidelných technických kontrol áut Renault Twingo prvýkrát registrovaných v roku 2000.

12 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,2 % áut Renault Twingo z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Renault Twingo 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 144 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,2 %
malo na STK vážnu chybu
144 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−12 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Renault Twingo z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,50 % kontrol
1,50 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,36 % kontrol
1,36 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,23 % kontrol
1,23 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,23 % kontrol
1,23 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,09 % kontrol
1,09 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 13,1 % kontrol
13,1 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,7 % kontrol
5,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 5,5 % kontrol
5,5 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 5,2 % kontrol
5,2 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,2 % kontrol
4,2 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 4,2 % kontrol
4,2 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Twingo 199711,1 %priemer 8,8 %
Twingo 199811,8 %priemer 9,2 %
Twingo 19998,1 %priemer 9,1 %
Twingo 20008,2 %priemer 9,3 %
Twingo 20018,5 %priemer 8,7 %
Twingo 20028,8 %priemer 8,7 %
Twingo 20037,0 %priemer 8,7 %
Twingo 20045,1 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Renault Twingo

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika