Volkswagen Passat 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy
Z 4 168 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Passat prvýkrát registrovaných v roku 2000.
15 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,9 % áut Volkswagen Passat z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.
7,9 %
malo na STK vážnu chybu
328 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−15 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000
Na čo sa pozrieť pri kúpe
Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Passat z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,21 % kontrol
2,21 %auto kvôli tomu neprešlo pri 2,21 % kontrol
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,80 % kontrol
1,80 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,80 % kontrol
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,42 % kontrol
1,42 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,42 % kontrol
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,86 % kontrol
0,86 %auto kvôli tomu neprešlo pri 0,86 % kontrol
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,77 % kontrol
0,77 %auto kvôli tomu neprešlo pri 0,77 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky zapísané chyby vrátane drobných.
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 24,8 % kontrol
24,8 %pri 24,8 % kontrol
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,2 % kontrol
15,2 %pri 15,2 % kontrol
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 12,8 % kontrol
12,8 %pri 12,8 % kontrol
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,1 % kontrol
12,1 %pri 12,1 % kontrol
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 11,3 % kontrol
11,3 %pri 11,3 % kontrol
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 9,9 % kontrol
9,9 %pri 9,9 % kontrol
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 9,1 % kontrol
9,1 %pri 9,1 % kontrol
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,8 % kontrol
6,8 %pri 6,8 % kontrol
Susedné ročníky
Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéZdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika