Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Sharan 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 2 690 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Sharan prvýkrát registrovaných v roku 2006.

9 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,3 % áut Volkswagen Sharan z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Volkswagen Sharan 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 297 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,3 %
malo na STK vážnu chybu
297 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
+9 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Sharan z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,64 % kontrol
2,64 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,60 % kontrol
2,60 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,82 % kontrol
1,82 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,00 % kontrol
1,00 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,78 % kontrol
0,78 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 18,7 % kontrol
18,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,9 % kontrol
13,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,7 % kontrol
11,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,7 % kontrol
9,7 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,9 % kontrol
6,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,0 % kontrol
6,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Sharan 20029,8 %priemer 8,7 %
Sharan 20038,7 %priemer 8,7 %
Sharan 20048,8 %priemer 8,8 %
Sharan 20059,0 %priemer 8,8 %
Sharan 20069,3 %priemer 8,5 %
Sharan 20079,9 %priemer 8,2 %
Sharan 20088,3 %priemer 7,8 %
Sharan 20099,7 %priemer 7,5 %
Sharan 20105,6 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Sharan

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika