Autorady.skDatabáza áut

Volvo V40 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 435 pravidelných technických kontrol áut Volvo V40 prvýkrát registrovaných v roku 2003.

14 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,9 % áut Volvo V40 z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Volvo V40 2003 v skratke

  • Ročník 2003 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 270 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,9 %
malo na STK vážnu chybu
270 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
+14 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volvo V40 z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,07 % kontrol
2,07 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,07 % kontrol
2,07 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,84 % kontrol
1,84 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,15 % kontrol
1,15 %
Tlmiče – vôľa alebo uvoľnené, prasknuté či chýbajúce uchytenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,92 % kontrol
0,92 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,7 % kontrol
14,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 10,8 % kontrol
10,8 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,6 % kontrol
10,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,1 % kontrol
10,1 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,9 % kontrol
9,9 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 7,1 % kontrol
7,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,1 % kontrol
7,1 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 5,3 % kontrol
5,3 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

V40 20018,0 %priemer 8,7 %
V40 200213,8 %priemer 8,7 %
V40 20039,9 %priemer 8,7 %
V40 200410,6 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Volvo V40

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika