Autorady.skDatabáza áut

Audi A6 2002: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 890 pravidelných technických kontrol áut Audi A6 prvýkrát registrovaných v roku 2002.

24 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 6,6 % áut Audi A6 z roku 2002, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Audi A6 2002 v skratke

  • Ročník 2002 je nadpriemerne spoľahlivý – o 24 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 324 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
6,6 %
malo na STK vážnu chybu
324 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 227 tis. km
−24 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2002

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Audi A6 z roku 2002 najčastejšie neprešla STK.

Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,46 % kontrol
1,46 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,01 % kontrol
1,01 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,90 % kontrol
0,90 %
Poloos – manžeta chýba, je zle upevnená alebo poškodená a uniká mazivo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,79 % kontrol
0,79 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,56 % kontrol
0,56 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 21,6 % kontrol
21,6 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 12,9 % kontrol
12,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,4 % kontrol
10,4 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 9,3 % kontrol
9,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,3 % kontrol
6,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,0 % kontrol
6,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

A6 19987,5 %priemer 9,2 %
A6 19997,3 %priemer 9,1 %
A6 20008,3 %priemer 9,3 %
A6 20017,6 %priemer 8,7 %
A6 20026,6 %priemer 8,7 %
A6 20038,5 %priemer 8,7 %
A6 20047,8 %priemer 8,8 %
A6 20056,5 %priemer 8,8 %
A6 20066,1 %priemer 8,5 %

← Všetky ročníky a motory Audi A6

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Legendárne Audi A6 allroad je späť. Po prvý raz dostalo plug-in hybrid, no jeden detail bude fanúšikov škrieťHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika