Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Audi A6: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 54 002 pravidelných technických kontrol a z údajov o 124 502 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

31 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 4,2 % áut Audi A6, pri rovnako starých autách je to 6,1 %.
4,2 %
áut malo na STK vážnu chybu
333 tis.
bežný nájazd ročníka 2006 (medián)
8,2 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
183
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

A6 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,61 % kontrol
0,61 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,44 % kontrol
0,44 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,40 % kontrol
0,40 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,35 % kontrol
0,35 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,35 % kontrol
0,35 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 5,0 % kontrol
5,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,1 % kontrol
4,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 2,9 % kontrol
2,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 2,3 % kontrol
2,3 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 2,0 % kontrol
2,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 1,9 % kontrol
1,9 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 hybrid 150 kW (204 k)
1 850 kg · CO₂ 151 g/km
5,8 l8,2 l52
2,0 plug-in hybrid 195 kW (265 k)
2 142 kg · CO₂ 34 g/km
1,5 l7,2 l1
2,0 hybrid 195 kW (265 k)
1 814 kg · CO₂ 179 g/km
7,9 l9,2 l1
elektromobil 270 kW (367 k)
2 265 kg
15,8 kWh–1
elektromobil 210 kW (286 k)
2 186 kg
15,1 kWh–4
3,0 hybrid 210 kW (286 k)
1 988 kg · CO₂ 178 g/km
6,8 l–71
3,0 hybrid 180 kW (245 k)
1 977 kg · CO₂ 176 g/km
6,7 l–2
elektromobil 315 kW (428 k)
2 370 kg
16,5 kWh–27
2,0 plug-in hybrid 185 kW (252 k)
2 228 kg · CO₂ 58 g/km
2,6 l–2
2,0 hybrid 120 kW (163 k)
1 765 kg · CO₂ 146 g/km
5,5 l–0
2,0 nafta 150 kW (204 k)
1 843 kg · CO₂ 144 g/km
5,5 l6,8 l0
3,0 hybrid 250 kW (340 k)
1 908 kg · CO₂ 197 g/km
8,6 l10,0 l2
3,0 hybrid 270 kW (367 k)
2 073 kg · CO₂ 171 g/km
7,5 l–13
3,0 hybrid 253 kW (344 k)
2 106 kg · CO₂ 190 g/km
7,2 l–5

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

A6 2000321 tis. km
A6 2002324 tis. km
A6 2004322 tis. km
A6 2006333 tis. km
A6 2008314 tis. km
A6 2010295 tis. km
A6 2012275 tis. km
A6 2014243 tis. km
A6 2016205 tis. km
A6 2018160 tis. km
A6 2020115 tis. km
A6 202291 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 51 z 26 039 áut (0,20 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Legendárne Audi A6 allroad je späť. Po prvý raz dostalo plug-in hybrid, no jeden detail bude fanúšikov škrieťHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame