Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Audi A4: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 65 022 pravidelných technických kontrol a z údajov o 110 144 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

16 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,9 % áut Audi A4, pri rovnako starých autách je to 7,0 %.
5,9 %
áut malo na STK vážnu chybu
278 tis.
bežný nájazd ročníka 2008 (medián)
7,7 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
14
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

A4 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,42 % kontrol
1,42 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,00 % kontrol
1,00 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,70 % kontrol
0,70 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,36 % kontrol
0,36 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,31 % kontrol
0,31 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,4 % kontrol
10,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 5,2 % kontrol
5,2 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 3,9 % kontrol
3,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,1 % kontrol
3,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,0 % kontrol
3,0 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 hybrid 150 kW (204 k)
1 665 kg · CO₂ 152 g/km
6,1 l7,7 l7
2,0 hybrid 110 kW (150 k)
1 584 kg · CO₂ 149 g/km
6,6 l7,7 l0
2,0 hybrid 120 kW (163 k)
1 600 kg · CO₂ 132 g/km
5,0 l–0
2,0 hybrid 100 kW (136 k)
1 588 kg · CO₂ 129 g/km
4,9 l–0
2,0 hybrid 195 kW (265 k)
1 688 kg · CO₂ 174 g/km
7,7 l8,9 l7
2,0 benzín 150 kW (204 k)
1 640 kg · CO₂ 148 g/km
6,5 l7,7 l0
3,0 hybrid 210 kW (286 k)
1 865 kg · CO₂ 188 g/km
7,2 l–0
2,0 nafta 150 kW (204 k)
1 717 kg · CO₂ 143 g/km
5,5 l6,7 l0
2,0 nafta 120 kW (163 k)
1 568 kg · CO₂ 134 g/km
5,1 l5,9 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

A4 2000311 tis. km
A4 2002307 tis. km
A4 2004309 tis. km
A4 2006286 tis. km
A4 2008278 tis. km
A4 2010269 tis. km
A4 2012249 tis. km
A4 2014223 tis. km
A4 2016196 tis. km
A4 2018164 tis. km
A4 2020114 tis. km
A4 202284 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 55 z 31 453 áut (0,17 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame