Autorady.skDatabáza áut

Audi A4 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 294 pravidelných technických kontrol áut Audi A4 prvýkrát registrovaných v roku 2000.

21 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,3 % áut Audi A4 z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Audi A4 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je nadpriemerne spoľahlivý – o 21 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 311 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,3 %
malo na STK vážnu chybu
311 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−21 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Audi A4 z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,39 % kontrol
1,39 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,31 % kontrol
1,31 %
Zavesenie kolies – vôľa v čapoch, puzdrách, silentblokoch alebo uvoľnené spoje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,77 % kontrol
0,77 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,77 % kontrol
0,77 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,70 % kontrol
0,70 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 17,6 % kontrol
17,6 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 12,8 % kontrol
12,8 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,7 % kontrol
10,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,7 % kontrol
8,7 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,0 % kontrol
6,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

A4 19969,5 %priemer 9,0 %
A4 19979,2 %priemer 8,8 %
A4 19988,6 %priemer 9,2 %
A4 19998,1 %priemer 9,1 %
A4 20007,3 %priemer 9,3 %
A4 20017,7 %priemer 8,7 %
A4 20028,6 %priemer 8,7 %
A4 20038,4 %priemer 8,7 %
A4 20049,2 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Audi A4

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika