Audi Q5: spoľahlivosť, poruchy a spotreba
Z 2 680 pravidelných technických kontrol a z údajov o 139 097 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.
Spoľahlivosť podľa ročníka
Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.
Pre čo najčastejšie neprejde STK
Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,37 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,22 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,15 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,15 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,15 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).
pri 2,0 % kontrol
pri 0,8 % kontrol
pri 0,6 % kontrol
pri 0,5 % kontrol
pri 0,4 % kontrol
pri 0,4 % kontrol · ako vážna chyba 0,4 %
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
Motory a spotreba
Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.
| Motor | Katalóg | Skutočne | Predaných v SR |
|---|---|---|---|
| 2,0 hybrid 150 kW (204 k) 1 917 kg · CO₂ 173 g/km | 6,8 l | 9,0 l | 370 |
| 2,0 plug-in hybrid 195 kW (265 k) 2 151 kg · CO₂ 39 g/km | 1,9 l | 7,4 l | 3 |
| 2,0 hybrid 120 kW (163 k) 1 821 kg · CO₂ 151 g/km | 5,7 l | – | 1 |
| 2,0 hybrid 195 kW (265 k) 1 845 kg · CO₂ 201 g/km | 8,8 l | 9,8 l | 0 |
| 2,0 plug-in hybrid 185 kW (252 k) 2 230 kg · CO₂ 65 g/km | 2,9 l | – | 4 |
| 3,0 hybrid 210 kW (286 k) 2 020 kg · CO₂ 221 g/km | 8,4 l | – | 0 |
| 2,0 nafta 150 kW (204 k) 1 987 kg · CO₂ 170 g/km | 6,5 l | 7,5 l | 0 |
| 2,0 hybrid 185 kW (252 k) 2 245 kg · CO₂ 69 g/km | 3,0 l | – | 1 |
Koľko najazdia
Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéSpoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame