Autorady.skDatabáza áut

Fiat Punto 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 891 pravidelných technických kontrol áut Fiat Punto prvýkrát registrovaných v roku 1999.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 8,9 % áut Fiat Punto z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Fiat Punto 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 126 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 1996.
8,9 %
malo na STK vážnu chybu
126 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
−3 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Fiat Punto z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,02 % kontrol
2,02 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,35 % kontrol
1,35 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,23 % kontrol
1,23 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,23 % kontrol
1,23 %
Brzdy – nedostatočná brzdná sila na jednom alebo viacerých kolesách
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,01 % kontrol
1,01 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,0 % kontrol
14,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 13,1 % kontrol
13,1 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,3 % kontrol
10,3 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,6 % kontrol
5,6 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 4,6 % kontrol
4,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,6 % kontrol
4,6 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Punto 19956,1 %priemer 8,8 %
Punto 19967,1 %priemer 9,0 %
Punto 19979,5 %priemer 8,8 %
Punto 19988,9 %priemer 9,2 %
Punto 19998,9 %priemer 9,1 %
Punto 20009,4 %priemer 9,3 %
Punto 20018,8 %priemer 8,7 %
Punto 20029,6 %priemer 8,7 %
Punto 20037,7 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Fiat Punto

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika