Autorady.skDatabáza áut

Nissan Micra 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 302 pravidelných technických kontrol áut Nissan Micra prvýkrát registrovaných v roku 2004.

14 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,1 % áut Nissan Micra z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Nissan Micra 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 155 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003, 2005, 2006, 2007.
10,1 %
malo na STK vážnu chybu
155 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
+14 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Nissan Micra z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,00 % kontrol
2,00 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,69 % kontrol
1,69 %
Smerovky – chybná žiarovka (napr. olúpaná farba), svieti bielo či slabo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,54 % kontrol
1,54 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,46 % kontrol
1,46 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,31 % kontrol
1,31 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 26,7 % kontrol
26,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,2 % kontrol
10,2 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,4 % kontrol
7,4 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 3,7 % kontrol
3,7 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 3,6 % kontrol
3,6 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Micra 20006,6 %priemer 9,3 %
Micra 20017,5 %priemer 8,7 %
Micra 20027,0 %priemer 8,7 %
Micra 20036,6 %priemer 8,7 %
Micra 200410,1 %priemer 8,8 %
Micra 20058,5 %priemer 8,8 %
Micra 20067,6 %priemer 8,5 %
Micra 20076,2 %priemer 8,2 %
Micra 20088,0 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Nissan Micra

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika