Autorady.skDatabáza áut

Opel Astra 2007: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 3 703 pravidelných technických kontrol áut Opel Astra prvýkrát registrovaných v roku 2007.

4 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,5 % áut Opel Astra z roku 2007, pri rovnako starých autách je to 8,2 %.

Opel Astra 2007 v skratke

  • Ročník 2007 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 210 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,5 %
malo na STK vážnu chybu
210 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 229 tis. km
+4 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2007

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Astra z roku 2007 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,73 % kontrol
1,73 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,30 % kontrol
1,30 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,19 % kontrol
1,19 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,05 % kontrol
1,05 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,92 % kontrol
0,92 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 21,9 % kontrol
21,9 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 8,5 % kontrol
8,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,1 % kontrol
7,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,4 % kontrol
6,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,1 % kontrol
5,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,1 % kontrol
4,1 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 3,4 % kontrol
3,4 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Astra 20039,3 %priemer 8,7 %
Astra 20049,7 %priemer 8,8 %
Astra 20059,5 %priemer 8,8 %
Astra 20069,8 %priemer 8,5 %
Astra 20078,5 %priemer 8,2 %
Astra 20089,0 %priemer 7,8 %
Astra 20098,0 %priemer 7,5 %
Astra 20107,8 %priemer 6,8 %
Astra 20117,5 %priemer 5,9 %

← Všetky ročníky a motory Opel Astra

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika