Autorady.skDatabáza áut

Opel Corsa 1997: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 083 pravidelných technických kontrol áut Opel Corsa prvýkrát registrovaných v roku 1997.

17 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,3 % áut Opel Corsa z roku 1997, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Opel Corsa 1997 v skratke

  • Ročník 1997 má o 17 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 136 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 1995, 1996, 2000.
10,3 %
malo na STK vážnu chybu
136 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 185 tis. km
+17 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1997

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Corsa z roku 1997 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,12 % kontrol
2,12 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,94 % kontrol
1,94 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,39 % kontrol
1,39 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,39 % kontrol
1,39 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,11 % kontrol
1,11 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,8 % kontrol
13,8 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,8 % kontrol
12,8 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 11,7 % kontrol
11,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,2 % kontrol
8,2 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,1 % kontrol
5,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Corsa 19957,6 %priemer 8,8 %
Corsa 19968,0 %priemer 9,0 %
Corsa 199710,3 %priemer 8,8 %
Corsa 19989,6 %priemer 9,2 %
Corsa 19999,7 %priemer 9,1 %
Corsa 20008,0 %priemer 9,3 %
Corsa 20018,7 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Opel Corsa

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika