Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Opel Corsa: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 38 203 pravidelných technických kontrol a z údajov o 408 087 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 6,8 % áut Opel Corsa, pri rovnako starých autách je to 6,8 %.
6,8 %
áut malo na STK vážnu chybu
145 tis.
bežný nájazd ročníka 2007 (medián)
6,3 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
360
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Corsa – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,95 % kontrol
0,95 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,91 % kontrol
0,91 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,80 % kontrol
0,80 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 13,1 % kontrol
13,1 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,3 % kontrol
4,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,3 % kontrol
4,3 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,9 % kontrol
3,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,0 % kontrol
3,0 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 2,7 % kontrol
2,7 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,2 benzín 74 kW (101 k)
1 178 kg · CO₂ 119 g/km
5,3 l6,3 l188
1,2 benzín 55 kW (75 k)
1 088 kg · CO₂ 120 g/km
5,4 l5,8 l84
elektromobil 100 kW (136 k)
1 537 kg
15,8 kWh–0
1,2 hybrid 74 kW (101 k)
1 267 kg · CO₂ 103 g/km
4,5 l6,3 l2
1,2 benzín 96 kW (131 k)
1 233 kg · CO₂ 124 g/km
5,5 l6,6 l80
1,5 nafta 75 kW (102 k)
1 167 kg · CO₂ 110 g/km
4,2 l4,8 l0
elektromobil 115 kW (156 k)
1 544 kg
14,4 kWh–4
1,2 hybrid 100 kW (136 k)
1 267 kg · CO₂ 105 g/km
4,6 l–2
elektromobil 57 kW (78 k)
1 536 kg
15,7 kWh–0
elektromobil 62 kW (84 k)
1 544 kg
14,3 kWh–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Corsa 2000137 tis. km
Corsa 2002162 tis. km
Corsa 2004167 tis. km
Corsa 2006155 tis. km
Corsa 2008140 tis. km
Corsa 2010133 tis. km
Corsa 2012108 tis. km
Corsa 201489 tis. km
Corsa 201675 tis. km
Corsa 201861 tis. km
Corsa 202044 tis. km
Corsa 202239 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 32 z 19 325 áut (0,17 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame