Autorady.skDatabáza áut

Opel Vivaro 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 628 pravidelných technických kontrol áut Opel Vivaro prvýkrát registrovaných v roku 2006.

21 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 6,7 % áut Opel Vivaro z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Opel Vivaro 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je nadpriemerne spoľahlivý – o 21 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 304 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
6,7 %
malo na STK vážnu chybu
304 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
−21 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Vivaro z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,59 % kontrol
1,59 %
Riadenie – vôľa v kĺbe tyčí riadenia (napr. guľový čap) väčšia než montážna
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,27 % kontrol
1,27 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,27 % kontrol
1,27 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,11 % kontrol
1,11 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,11 % kontrol
1,11 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 26,1 % kontrol
26,1 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 12,6 % kontrol
12,6 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 12,4 % kontrol
12,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 9,4 % kontrol
9,4 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,1 % kontrol
5,1 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 4,9 % kontrol
4,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,9 % kontrol
4,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Vivaro 200212,3 %priemer 8,7 %
Vivaro 20036,7 %priemer 8,7 %
Vivaro 20048,2 %priemer 8,8 %
Vivaro 20058,9 %priemer 8,8 %
Vivaro 20066,7 %priemer 8,5 %
Vivaro 20079,0 %priemer 8,2 %
Vivaro 20086,0 %priemer 7,8 %
Vivaro 20097,5 %priemer 7,5 %
Vivaro 20108,3 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Opel Vivaro

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika